در حال نمایش 5 نتیجه

مکمل تقویت رشد کودک

همه والدین در دوران رشد فرزندان‌شان حساسیت و حتی گاهی وسواس بالایی روی شاخص‌های رشد آنها دارند. با توجه با اهمیت دوران کودکی روی رشد کودک و زندگی آینده‌ او این حساسیت چندان هم بیراه نیست. برای همین بسیاری از والدین به کمک مراکز بهداشت یا پزشکان متخصص کودکان دائما در طول دوران رشد کودک شاخص‌های رشد او را بررسی می‌کنند. در همین برسی‌ها است که به توصیه پزشکان یا متخصصان خانه بهداشت و در صورت نیاز به استفاده از مکمل‌هایی برای افزایش رشد کودک هم رو می‌آورند. مکمل‌هایی که استفاده از آنها برای کودکانی که با کم‌کاری در برخی شاخص‌های رشد مواجه هستند ضروری به نظر می‌آید. 

بدن کودکان به چه ویتامین‌هایی نیاز دارند

نگاهی به ترکیب‌های دارویی پیشنهادی به کودکان و همچنین نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که بدن بچه‌ها به 

 • ویتامین‌ A
 • ویتامین‌ C
 • ویتامین‌ D
 • ویتامین‌ K 
 • سری ویتامین‌های B

و همچنین

 • کلسیم 
 •  آهن

نیاز ضروری دارد و ممکن است گاهی با کاهش شدید در این ویتامین‌ها مواجه شود. برای همین است که اغلب پزشکان و متخصصان در دوران رشد کودکان به آنها مکمل‌های رشدی که شامل این ویتامین‌ها و مواد معدنی است را توصیه می‌کنند. ویتامین A را خیلی‌ها با تاثیر مثبت آن روی بینایی افراد می‌سنجند اما به جز این اثر این ویتامین در تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین میزان رشد کودکان انکار ناشدنی است. ویتامین‌های سری B همچنان در بزرگسالی برای رفع خستگی و افزایش انرژی استفاده می‌شوند در کودکی هم چنین کارکردی دارند منجر به آزاد شدن انرژی مواد غذایی می‌شوند. ویتامین C هم تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است و استخوان‌ها و لثه را سالم نگه می‌دارد.

آیا مکمل های رشد روی افزایش قد کودکان هم موثر است؟

یکی از دلایل محبوبیت مکمل رشد کودکان علاقه والدین به رشد قدی کودک و افزایش قد اوست. برای همین پزشکان اغلب با درخواست‌هایی برای تجویز مکمل‌ رشد کودکان با تاثیر مستقیم روی قد آنها از سوی والدین مواجه هستند. اما آیا واقعا مکمل رشد کودک روی افزایش قد اثر می‌گذارد؟ تحقیقات نشان می‌دهد که ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی نظیر کلسیم، منیزیم، ویتامین‌های گروه B، ویتامین A، روی، ویتامین D، ویتامین C، فسفر و… تاثیر مستقیمی روی افزایش قد کودکان در سنین رشد دارند. برای همین تجویز مکمل‌هایی شامل این ترکیبات می‌تواند خیال والدین را در این زمینه تا حدودی راحت کند.

آیا مکمل‌ تقویت رشد کودک روی افزایش وزن هم موثر است؟

دومین دسته از محصولات مرتبط با افزایش رشد کودکان آنهایی هستند که با افزایش وزن در ارتباط هستند. برای این منظور اغلب مکمل‌های بر پایه فیبر توصیه می‌شود. همچنین مکمل‌های بر پایه زینک هم از انتخاب‌های مطمئن پزشکان برای مکمل‌های افزایش وزن هستند. چرا که این مکمل‌ها با داشتن ویتامین‌های C و B اثرات مثبتی روی رشد جسمی و ذهنی کودک می‌گذارند که از جمله مهم‌ترین آنها افزایش وزن است. 

معرفی برندهای معروف محصولات افزایش رشد کودک

محصولات افزایش رشد کودکان را بیشتر با مولتی ویتامین‌های معروف می‌شناسند که برخی به شکل شربت ساخته شده و نوشیدنی هستند و شماری دیگر جویدنی هستند. برخی کمپانی‌ها هم محصولاتی پاستیلی تولید می‌کنند که جذابیت خوردن آنه را برای کودکان بالا می‌برد. برخی از محبوب‌ترین محصولات افزایش رشد کودکان موجود در بازار عبارتند از:

 • مولتی ویتامین جویدنی کیدز فوراور
 • مولتی ویتامین Smarty Pants Kids
 • مولتی ویتامین L’il Critters
 • مولتی ویتامین Megafood Kids
 • مولتی ویتامین Llama Naturals
 • شربت کیدی کر ویتابیوتیکس
 • شربت میم اورنج ویتابیوتیکس
 • شربت مولتی سانستول پلاس زینک

خرید محصولات تقویت رشد کودک

خرید محصولات افزایش رشد کودکان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین است. به ویژه در سنین خردسالی که کودکان بیش از پیش به حمایت و توجه نیاز دارند و والدین هم حساسیت بالایی دارند که همه نیازهای بدنی کودکان را برآورده کنند و هم اینکه این نیازها را با کیفیت بالایی پاسخ دهند. برای همین است که انتخاب محصولات افزایش رشد کودکان با کیفیت و قیمت مناسب برای آنها اهمیت زیادی دارد. یکی از بهترین مراجع برای پاسخگویی به این نیاز والدین فروشگاه‌های آنلاین دارویی است که همه امکان مقایسه همزمان چند محصول را به شما می‌دهد و هم با پشتیبانی درست نگرانی‌های احتمالی شما را برآورده می‌کند. ضمن اینکه می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان آنها هم استفاده کنید. اگر به دنبال چنین پلتفرمی هستید Darooline یک پاسخ درست به نیاز شماست.