در حال نمایش 4 نتیجه

مکمل تقویت مفاصل و استخوان ها

جمعیت زیادی از ایرانی‌ها به دلیل سبک زندگی ناسالم و همچنین الگوی مصرف مواد غذایی به پوکی استخوان مبتلا هستند. طبق آخرین آمار وزارت بهداشت می‌توان تخمین زد که ۴۰ درصد ایرانی‌ها با مشکل پوکی استخوان دست و پنجه نرم می‌کنند و جمعیت زیاد دیگری هم در صف انتظار ابتلا به این بیماری هستند. همین مسئله موجب شده که در سال‌های اخیر مصرف مکمل‌های تقویت مفاصل و استخوان در ایران رواج یافته و بسیاری برای فرار از خطر احتمالی پوکی استخوان از این مکمل‌ها استفاده کنند.  پوکی استخوان اغلب به دلیل سرانه پایین مصرف شیر از یک سو و همچنین استفاده از غذاهای ناسالمی چون نوشابه‌ها که موجب دفع شدن کلسیم بدن می‌شود در میانسالی گریبان بسیاری را می‌گیرد. از سوی دیگر بالا رفتن سن و کم تحرکی هم می‌تواند در سنین بالا موجب از بین رفتن مفاصل شده و آسیب‌های زیادی را به بدن وارد کند. برای همین اگر احساس می‌کنید که ممکن است در میان‌سالی یا سنین بالاتر به  چنین عوارضی دچار شوید بهتر است مصرف انواع مکمل‌های تقویت مفاصل و استخوان را در دستور کار قرار دهید.

انواع مکمل‌های تقویت مفاصل و استخوان

آنچه موجب می‌شود ما به خوردن مکمل‌های تقویت مفاصل و استخوان رو بیاوریم پرهیز دریافت مواد معدنی، ویتامین‌ها و پروتئین‌ها به صورت طبیعی است. حذف میوه و سبزیجات به اندازه کافی در روز و همچنین پرهیز از خوردن لبنیات در بلند مدت موجب می‌شود که بدن ما برای تامین این کمبودها به مکمل‌ها نیازمند باشد. در یک نگاه کلی می‌توان مکمل‌های که موجب تقویت استخوان و مفاصل می‌شود را در چند نمونه زیر خلاصه کرد:

کلسیم

کلسیم نقش مهمی در تقویت استخوان بدن دارد. در برخی موارد دفع بیش از حد کلسیم از بدن به دلیل اختلال‌هایی که ایجاد می‌شود منجر به پوکی استخوان می‌شود. 

ویتامین D

ویتامین D  موجب می‌شود که جذب کلسیم در بدن به خوبی صورت بگیرد. کمبود این ویتامین موجب می‌شود که علیرغم مصرف مواد غذایی یا مکمل‌هایی با کلسیم بالا فرایند جذب آنها در بدن به خوبی صورت نگیرد.

کلاژن

کلاژن در پوست، استخوان و مفاصل یافت می‌شود و موجب ایجاد خاصیت ارتجاعی مفاصل می‌شود. همچنین کلاژن در مفاصل و استخوان‌ها موجب می‌شود که درد و التهاب را احساس نکنیم.

ویتامین C

ویتامین C  موجب بازسازی و تولید کلاژن در بدن می‌شود.

ویتامین A

رشد استخوان‌ها ارتباط مستقیمی با دریافت ویتامین A  به اندازه کافی دارد.

ویتامین E

وجود ویتامین E  در مکمل‌های تقویت مفاصل و استخوان به دلیل خاصیت ضدالتهابی آنهاست.

زینک

زینک یا روی از دیگر مواد معدنی است که می‌تواند به تقویت استخوان‌ها کمک کند.

منیزیم

منیزیم از مواد اصلی تشکیل دهنده استوخوان‌ها و همچنین ماهیچه‌هاست. وجود این ماده در بدن چنان ضروری است که حضورش را در بیشتر مکمل‌ها تضمین می‌کند.

 مس

مس در بدن هم به ساخت کلاژن کمک می‌کند و هم از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

 منگنز 

منگنز به تشکیل و ترمیم‌ بافت‌ها کمک می‌کند و از این رو حضورش در مکمل‌های غذایی و تقویتی استخوان و مفاصل ضروری است.

 ویتامین D3

ویتامین D3  هم مثل ویتامین C  موجب جذب هرچه بهتر کلسیم در بدن می‌شود.

معرفی برندهای شناخته شده مکمل‌های تقویت مفاصل و استخوان

در سال‌های اخیر با بالارفتن آمار بیماری پوکی استخوان در ایران و جهان شرکت‌های دارویی به ساخت مکمل‌های تقویتی استخوان و مفاصل روی آورده‌اند. در ادامه چند شرکت و محصولات آنها را بررسی می‌کنیم.

ویتافارمد

شرکت ایرانی ویتافارمد قرص بون ساپورت ویتالی تون را تولید می‌کند که دارای کلسیم سیترات، بورون، زینک، منیزیم، مس، منگنز و ویتامین D3 است و برای سلامت استخوان‌ها بسیار مفید است.

ویواتیون

این شرکت در بازار مکمل‌ها با سافت ژل فلکسی ژنو ویواتیون شناخته می‌شود.

آریان سنا

سازنده قرص‌های آلفلکسیل آلفا ویتامینز که با ترکیبات دی‌کلسیم فسفات، هیپروملوز، میکروکریستالین سلولز، استئارات منیزیم، کراس کارملوس سدیم، اسید استئاریک گزینه مناسبی برای سلامت استخوان‌هاست.

خرید آنلاین مکمل های تقویت مفاصل و استخوان

در روزهای شلوغ و پر از کار و استرس این روزها یکی از بهترین و راحت‌ترین کارها خرید آنلاین است. بسیاری از پلتفرم‌های دارویی هم در ایران و در سال‌های اخیر خدمات فروش دارو و مکمل‌ها را به صورت آنلاین انجام می‌دهند و با دریافت مجوزهای لازم خیال مشتری‌ها را از نظر تضمین کیفیت و قیمت محصولات راحت کرده‌اند. دارولاین یکی از این بسترهای مطمئن است که می‌توانید با خیال راحت از کیفیت و قیمت محصول مکمل‌های مورد نظر را از آن سفارش دهید.