در حال نمایش 7 نتیجه

مکمل تقویت ایمنی بدن

سخن گفتن از اهمیت سیستم ایمنی بدن در روزگاری که که پاندمی عجیب و ناشناخته را پشت‌سر گذاشته‌ایم چندان بیراه نیست. سیستم ایمنی بدن وظایف مهمی بر عهده دارد که به زبان ساده می‌توان خروجی آن را دفاع از بدن در برابر بیماری‌ها و سایر خطرات دانست. همان تجربه پاندمی کرونا و شدت ضعف ابتلای افراد مختلف به کرونا اهمیت سیستم ایمنی بدن و عملکرد مطلوبش را نمایان ساخت. آنهایی که سیستم بدنی قوی‌تری داشتند دوره‌های کرونا را مثل یک سرماخوردگی ساده رد کردند و برخی دیگر چنان درگیر بیماری شدند که کارشان به بیمارستان کشید. اینکه چطور می‌توان به این سیستم کمک کرد تا عملکرد بهتری داشته باشد موضوعی است که می‌خواهیم در اینجا درباره‌اش کمی بیشتر حرف بزنیم. سیستم ایمنی را می‌توان با رژیم غذایی و استفاده از مکمل‌ها تقویت کرد. گاهی ممکن است عوامل خارجی مانند ویروس‌ها یا باکتری‌ها بدن را تهدید کنند و گاهی هم ممکن است یک سلول بدن عملکردش را از دست بدهد. در هر دو صورت لازم است که پاکسازی مناسبی در بدن انجام شود که این کار بر عهده سیستم ایمنی بدن است. پس لازم است حواس‌مان به آن باشد و تقویتش کنیم.

انواع مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی

در دنیایی پر از باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها لازم است که به یک سیستم ایمنی قوی مجهز باشیم تا در صورت ورود هر کدام از این عوامل زمینه ساز بیماری خودمان را از شرش خلاص کنیم و سیستم ایمنی بدن‌مان به صورت طبیعی و با قدرت آنها را از بین ببرد. برای همین بد نیست با برخی از مهم‌ترین مکمل‌هایی که می‌توانند به عملکرد سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند آشنا شویم.

ویتامین D

یک توضیح ساده درباره اهمیت ویتامین D و ارتباطش با عملکرد سیستم ایمنی بدن این است که این ویتامین به گلبوبل‌های سفید کمک می‌کند تا عملکرد بهتری در برابر عوامل زمینه‌ساز بیماری داشته باشند.

ویتامین C

نگفته پیداست که ویتامین C یکی از بهترین مکمل‌ها برای ترمیم و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن است. چرا که اغلب همه ما در زمان سرماخوردگی قرص‌های جوشان ویتامین C را مصرف می‌کنیم. ویتامین C سلامت سیستم ایمنی بدن را حفظ کرده و به بهبود عملکرد سلول‌های سیستم ایمنی کمک می‌کند.

ویتامین E

ویتامین E  هم از ویتامین‌هایی است که از بافت سلولی حفاظت کرده و مانع از آسیب دیدن آن می‌شود و به همین دلیل در عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش مثبتی دارد.

ویتامین‌های B6  و B12

ویتامین‌های خانواده B  مانند B6 و B12 هم نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارند. 

زینک

زینک یا همان روی چنان در تقویت سیستم‌های متعدد بدن اهمیت دارد که رد پایش در بسیاری از مکمل‌ها دیده می‌شود. این ماده معدنی در این بخش هم به کمک سیستم ایمنی بدن آمده و موجب تقویت آن می‌شود.

ویتامین A

ویتامین A  را همیشه برای کاهش التهاب تجویز می‌کنند. برای همین عجیب نیست اگر اسمش در میان انواع مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن هم باشد. 

کورکومین

اغلب دیده شده که وقتی سرما می‌خورید یا در همین دوران همه گیری کرونا توصیه شده که زردچوبه بخورید. ماده اصلی تشکیل دهنده زردچوبه کورکومین است که به دلیل فعالیت بالای آنتی اکسیدانی‌اش یک گزینه مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. 

معرفی برندهای شناخته شده مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی

در حال حاضر شرکت‌های داروسازی زیادی در داخل و خارج از کشور مشغول تولید انواع مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی هستن و شما می‌توانید با این مکمل‌ها در رده‌های قیمتی و کیفیتی مختلف تهیه کنید. برخی از برندهایی که در حال حاضر این مکمل‌ها را تولید می‌کنند عبارتند از:

  • 21st Century
  • Vitamins 
  •  Dayan 
  • ESI 
  •  Flusip 
  • Koushan 
  • Suprabion 
  • Vita Max 
  • Vitamin Life 
  •  X-Mart

خرید آنلاین مکمل های تقویت سیستم ایمنی

اگر به دنبال خرید مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن هستید یکی از گزینه‌های مناسب برای شما خرید آنلاین این محصولات است. بعد از مشورت با پزشک و انتخاب نوع مکمل و برند سازنده آن می‌توانید به دارولاین مراجع کنید و سفارش‌تان را به صورت آنلاین ثبت کنید تا محصول برای شما ارسال شود. در دارولاین شما این فرصت را دارید تا همه محصولات و برندهای مختلف را بررسی کرده و قیمت و کیفیت‌ آنها را با هم مقایسه کنید. همچنین با پشتیبانی این وب‌سایت می‌توانید از کیفیت و قیمت کار هم مطمئن باشید و به این ترتیب یک خرید مناسب و با اطمینان را انجام دهید.