در حال نمایش 2 نتیجه

مکمل تقویت مغز و اعصاب

مغز فرمانده و یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین اعضای بدن است که حفظ سلامت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماری‌هایی که مغز و اعصاب با آن درگیر می‌شوند اغلب سخت بوده و درمان‌های سنگینی هم در پی دارند. استفاده‌های دارویی در این زمینه حتما باید با مشورت و دستور پزشک بوده و از استفاده خودسرانه دارو باید پرهیز شود. یکی از زیرشاخه های محبوب در میان انواع محصولات سلامت مغز و اعصاب مکمل‌ها و داروهایی است که برای تقویت حافظه یا پیشگیری از آلزایمر استفاده می‌شود. این زیر شاخه بخش مهم یا داروهای محبوب این دسته را تشکیل می‌دهند  که بیشتر مردم فارغ از درگیری با یک بیماری مغز و اعصاب به استفاده از آنها تمایل دارند. یک زیر شاخه دیگر از محصولات مرتبط با مغز و اعصاب داروهای مرتبط با بهبود کیفیت خواب و کاهش استرس است. داروهایی که روی سبک زندگی شما اثرات کاملا واضح و مشخصی می‌گذارند و لاجرم باید با نظر دکتر مصرف شوند.

مغز انسان به چه مواد معدنی و ویتامین‌هایی نیاز دارند

مغز یکی از پیچیده‌ترین ساختارها را در بدن انسان دارد. همین پیچیدگی موجب شده تا نیازهای فراوانی هم داشته باشد. عدم تامین نیازهای اساسی مغز به ویژه در دوران کودکی و رشد می‌تواند با اثرات جانبی ویران کننده‌ای همراه باشد. تحقیقات نشان می‌دهد برخی مواد معدنی و ویتامین‌ها در عملکرد مغز تاثیر مستقیمی دارند.

ویتامین‌های خانواده B

ویتامین‌های خانواده B  نقش مهمی در عملکرد مغز دارند. به ویژه اینکه بخش مهمی از شبکه عصبی تحت تاثیر این سری از ویتامین‌ها قرار دارد و دریافت به موقع آنها می‌تواند موجب بهبود عملکرد پیام‌رسانی در بدن شود. به جز این‌ها ویتامین‌های این خانواده التهاب‌های مغزی را کاهش داده و مصرف مداوم آن موجب حفظ سلامتی مغز می‌شود.

تیامین یکی از معروف‌ترین ویتامین‌های دسته B  است که نامش با بافت مغز و اعصاب گره خورده است. این ویتامین در انتقال پیام‌های دستگاه اعصاب نقش مهمی دارد و کمبود آن در بدن ممکن است منجر به یک بیماری نزدیک به اختلال حافظه شود.

B9 یکی دیگر از ویتامین‌های گروه B  است کمبود آن در بدن انسان به ویژه در دوران کودکی ممکن است با خطرات جدی در رشد و تکامل مغز همراه باشد. برای همین به والدین توصیه می شود از منابع غذایی ویتامین ب در غذای کودکان استفاده کنند مثلا اسفناج به اندازی کافی گنجانده شود تا ریسک این مسئله کاهش یابد. 

یکی دیگر از ویتامین‌های مهم برای سلامت مغز ویتامین C است. این ویتامین بیشترین تراکم را در بافت‌های مغری در کل بدن دارد و حکم زیادی آن را در غذه‌ی هیپوفیز می‌توان دید. ویتامین C در ترشح دوپامین در مغز هم نقش موثری دارد. 

کلسیم، منیزیم و روی از جمله دیگر مواد معدنی هستند که دریافت به اندازه کافی‌شان برای مغز ضروری است و در صورت احساس کمبود می‌توان از مکمل‌های مغز و اعصاب برای پوشش آن استفاده کرد.  به هر روی ویتامین‌های گروه B و C و همچنین برخی مواد معدنی در عملکرد و همچنین حفظ سلامتی مغز نقش مهمی دارند.

معرفی برندهای شناخته شده محصولات تقویت اعصاب

محصولات مختلفی در زمینه سلامت مغز و اعصاب تولید می‌شود که با توجه به اهمیت درمان‌های این بخش از استانداردهای بالایی هم برخوردار است.برخی از مهم‌ترین محصولات این حوزه از تولید کنندگان داخلی و خارجی عبارتند از:

  • قرص استرس کالم ناتیریس
  • کپسول نرم ژلاتینی ممولیک ویواتیون
  • قرص اسلیپ کر گلدن لایف
  • کپسول نورو پلاس یوروویتال
  • قرص استرس کالم نایت ناتیریس
  • کپسول ملاتونین پلاس هلث برست
  • قرص دوپاویت ویتابیوتیکس
  • قرص نوترارست
  • قرص نروزان اورجینال ویتابیوتیکس
  • کپسول آنتی فرگت

خرید مکمل های تقویت مغز و اعصاب

اگر به دنبال خرید داروهای مکمل مغز و اعصاب هستید می‌توانید از یکی از فروشگاه‌های آنلاین دارویی با مجوز رسمی این کار را انجام دهید. فروشگاه‌های معتبر با پشتیبانی گسترده و قابل توجه و کارشناسان و مشاوران خبره می‌توانند به همه سوال‌های شما درباره داروها پاسخ داده و تجربه خریدی خوب را برای شما رقم بزنند. همچنین در این فروشگاه‌ها امکان مقایسه همزمان چند کالا از جهت کیفیت و قیمت و مرور کامنت خریداران وجود دارد که می‌تواند اطمینان شما را در فرایند خرید بیشتر کند. Darooline یکی از این فروشگاه‌های معتبر است که می‌تواند نیازهای دارویی شما را برطرف کند.