در حال نمایش 3 نتیجه

محصولات مکمل تنظیم وزن

مکمل تنظیم وزن از دسته مکمل‌های غذایی هستند که برای کمک به کاهش، افزایش یا مدیریت وزن مصرف می‌شوند. همانطور که می‌دانید مسئله تنظیم وزن و تناسب اندام این روزها اعلاقه‌مندان زیادی دارد و افراد بسیاری به کمک روش‌های مختلف به دنبال رسیدن به وزن ایده آل و مورد علاقه شان هستند. برای رسیدن به چنین وضعیتی استفاده از برخی کمک‌کننده‌های جانبی چون مکمل تنظیم وزن هم ضروری به نظر می‌رسد و اغلب کارشناسان تغذیه در دوران فعالیت‌شان چنین توصیه‌هایی هم انجام می‌دهند.

به طور خلاصه این مکمل‌ها برای افرادی که در جریان فرایند کاهش وزن هستند بسیار توصیه می‌شود. بخش دیگری از مخاطبان این محصولات ورزشکاران حرفه‌ای و افرادی هستند که به هر دلیلی از کاهش شدید وزن رنج می‌برند و لازم است وزن شان افزایش یابد. 

با مکمل تنظیم وزن افزایش وزن آشنا شوید

مکمل تنظیم وزن برای افزایش وزن کالری فراوانی دارد و به شما کمک می‌کند تا در دوران کوتاهی با دریافت کالری قابل توجهی به افزایش وزن مورد نظرتان برسید. مهم‌ترین ترکیبات مکمل غذایی افزایش وزن عبارتند از:

کراتین

کراتین بخش جدانشدنی مکمل‌های غذایی افزایش وزن به شمار می‌آید. مکمل‌هایی غذایی که کراتین دارند اغلب گران هم هستند و برخی به دلیل همین بالا بودن هزینه‌ها از آن صرف نظر می‌کنند. چرا که معتقدند کراتین در داخل بدن ما تولید می‌شود و پروتئین‌ها به جذب آن کمک می‌کنند.

مالتودکسترین

مالتودکسترین دیگر پایه مهم مکمل غذایی افزایش وزن است. مالتودکسترین یک نشاسته گیاهی است که در شکل تجاری آن را با طعم دهنده‌ای ترکیب و به بازار عرضه می‌کنند. این مکمل محبوب ورزشکاران است چون هم به افزایش وزن و حجم عضلات آنها کمک می‌کند و هم اینکه عملکرد ورزشی آنها را بهبود می‌بخشد. 

فیبر

سومین پایه مهم مکمل‌های غذایی افزایش وزن فیبرها هستند. وجود فیبر در هر مکمل غذایی ضروری است چرا که بدون آن و با استفاده از انواع مکمل‌ها حتما دستگاه گوارش شما دچار اختلال‌هایی می‌شود. فیبرها در این فرایند افزایش وزن وظیفه حمایت از دستگاه گوارشی و سلامت اندام‌ها را بر عهده دارند.

با مکمل تنظیم وزن کاهش وزن آشنا شوید

اگرچه نام مکمل تنظیم وزن همه را به یاد افزایش وزن می‌اندازد اما برای کاهش وزن هم گاهی استفاده از انواع مکمل کاهش وزن توصیه می‌شود. این مکمل‌ها با بالا بردن متابولیسم بدن در کنار سایر فعالیت‌های بدنی کمک می‌کنند تا وزن شما کاهش یابد. برخی از مهم‌ترین مکمل‌های تنظیم وزن برای کاهش وزن عبارتند از:

 • مکمل‌های پروبیوتیک
 • بتا گلوکان
 • پودر پروتئین وی
 • زردچوبه
 • کافئین
 • چای سبز
 • مکمل روغن ماهی

یکی از اثرات جانبی استفاده از مکمل‌های تنظیم وزن برای کاهش وزن تاثیر مستقیم آن ها روی اشتهای شما است. این مکمل‌ها اشتها را کم می‌کنند و به فرایند کاهش وزن کمک می‌کنند. با این حال باید بدانید که این مکمل‌ها به تنهایی موجب کاهش وزن شما نمی‌شوند. 

معرفی برندهای شناخته شده مکمل تنظیم وزن

مکمل‌های تنظیم وزن در حال حاضر با برندهای مختلفی در بازار موجود هستند و شرکت‌های ایرانی و خارجی زیادی چنین مکمل‌هایی را تولید می‌کنند. برخی از مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین برندهای مکمل تنظیم وزن عبارتند از:

 • آلمکس 
 • آیرون 
 • اپتیموم نوتریشن
 • اپ نوتریشن
 • اکستریفیت

خرید مکمل تنظیم وزن

وقتی اسم مکمل تنظیم وزن به میان می‌آید بسیاری نگران اثرات جانبی آن هستند. به ویژه با توجه به کلیشه‌هایی که درباره آثار مخرب این مکمل‌ها در اذهان عمومی شکل گرفته است. این کلیشه هم درست است و هم نادرست. درست از این جهت که بازار محصولات مکمل تنظیم وزن پر از محصولات تقلبی و یا با فرمولاسیون اشتباه و شاید خطرناک باش. اما در مقابل بسیاری از پزشکان هم این محصولات را توصیه می‌کنند که نشان می‌دهد محصولات با کیفیت و استاندارد آن مورد تایید است.

این مکمل‌ها در بسیاری از کشورها در دسته بندی داروها قرار نمی‌گیرند و زیر نظر سازمان غذا و دارو تولید نمی‌شوند. با این حال در ایران به دلیل تنوع محصولات تولیدی و احتمال وجود محصولات نامناسب حتما باید این مکمل‌ها را با نظر متخصصان و از مراکز تایید شده و معتبر دریافت کرد. اگر به دنبال خرید محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب هستید، دارولاین یک انتخاب مناسب برای شماست.