در حال نمایش 3 نتیجه

مکمل آمینو اسید بدنسازی

تا کنون فکر کرده‌اید که ماهیچه‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ این درست است که فعالیت‌های بدنی سنگین، تمرین‌های باشگاهی و وزنه‌زدن منجر به شکل گرفتن ماهیچه‌هایی زیبا و خوش تراش می‌شوند اما تا کنون تصور کرده‌اید که چه فعل و انفعالی در درون بدن انسان منجر به ساخته شدن ماهیچه‌ها شده است؟ وقتی از این منظر به ماهیچه‌ها نگاه می‌کنیم باید درباره یک ترکیب مهم هم اطلاعاتی داشته باشیم. آن هم «آمینو اسیدها» هستند که بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها به شمار می‌آیند و نقش اول عضله‌سازی بر عهده دارند. از این رو مکمل‌های آمینو اسید این روزها در میان ورزشکاران، علاقه‌مندان به رشته بدنسازی و همه آنهایی که به اندامی زیبا فکر می‌کنند طرفدارهای زیادی دارد. یک نکته دیگر که بازار مکمل‌های آمینو اسیدی را در دنیای داروسازی پرمخاطب کرده این است که بدن توانایی ساخت برخی آمینو اسیدها را ندارد و لازم است که آنها به طریقی دریافت شوند.

مهمترین آمینو اسیدهایی که باید بدن دریافت کند

آمینو اسیدهای ترکیب‌هایی ضروری برای سلامت بدن هستند و به روش‌های مختلفی باید برای بدن تامین شوند. اگر در یک دوره تمرینی ویژه به سر می‌برید یا اینکه به هر دلیلی با کمبودهایی در زمینه آمینواسیدها مواجه هستید باید با نظر پزشک از مکمل‌های آمینو اسید استفاده کنید. اهمیت مصرف آمینو اسید بعنوان یکی از انواع مکمل بدنسازی این است که بدن به صورت طبیعی آمینو اسیدها را یا تولید نمی‌کند یا در حجم کم تولید می‌کند برای همین دریافت آنها از طریق مکمل‌ها و رژیم غذایی ضروری به نظر می‌رسد. مهم‌ترین و ضروری‌ترین آمینو اسیدهایی که بدن باید دریافت کند عبارتند از:

هیستیدین

هیستیدین یکی از ۲۰ آمینو اسید اصلی به حساب می‌آید که دریافت آن برای بدن ضروری است. هیستیدین نقش مهمی در حفاظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش، ساخت سلول‌های خونی و ترمیم بافت‌ها دارد. این آمینو اسید در بدن به میزان کمی ساخته می‌شود و برای همین لازم است که از طریق رژیم‌های غذایی و مکمل‌ها دریافت شود. 

لیزین

این همان آمینو اسیدی است که در ساخت ماهیچه‌ها نقش مهمی دارد. لیزین همچنین در استحکام استخوان‌ها و بهبود فرایند ترمیم آسیب‌های بدنی نقش مهمی دارد و همین نقش مهم دریافت آن را برای بدن ضروری می‌کند. 

تریپتوفان

تریپتوفان هم از آن دسته آمینو اسیدهایی ضروری است که بدن نمی‌تواند آن را تولید کند. این آمینو اسید در مواد خوراکی نظیر مرغ، تخم مرغ، پنیر، ماهی و برخی دانه‌های روغنی وجود دارد. به دلیل عدم توانایی بدن در تولید آن نامش در لیست آمینواسیدهای ضروری قرار گرفته و باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل‌های آمینو اسیدی دریافت شود.

فنیل آلانین

یکی دیگر از آمینو اسیدهای ضروری فنیل آلانین است که کمبودش در بدن انسان ممکن است با عوارض جدی همراه باشد. یکی از اثرات جانبی کمبود این آمینو اسید چاقی مفرط کودکان است.

والین

والین یکی دیگر از آمینو اسیدهای ضروری است که می‌تواند به هماهنگی ماهیچه‌ها کمک کند و کمبود آن با اختلال‌های حرکتی همراه است. از دیگر کارکردهای این آمینو اسید بالا بردن تمرکز است.

توجه به این نکته ضروری است که در حال حاضر بین ۲۰ تا ۲۲ نوع آمینو اسید ضروری که بدن توانایی تولید آن را ندارد شناسایی شده است. اما استفاده از مکمل‌هایی شامل این آمینو اسیدها حتما باید با تشخیص پزشک باشد.

معرفی برندهای شناخته شده محصولات آمینو اسید

در بازار دارویی ایران رندهای معروف از تولیدکنندگان داخلی و خارجی آمینو اسید می‌توانید پیدا کنید. برخی از معروف‌ترین برندهای این دسته عبارتند از:

  • قرص آمینو وی ژن استار
  • قرص آمینو پلاس
  • قرص آمینو ساپورت پی اچ دی
  • کپسول آنابولیک آمینو ۵۵۰۰ مگا کپس الیمپ
  • پودر آمینو مجیک سایتک نوتریشن
  • پودر آمینو EAA ترک نوتریشن
  • قرص آمینو اگ آلامو
  • کپسول نچرال آمینو اس ان ان

خرید مکمل های آمینو بدنسازی

برای خرید مکمل‌های آمینو اسیدی یکی از بهترین گزینه‌ها خرید آنلاین است. فروشگاه‌های انلاین توع بالایی از محصول دارند و به شما فرصت بررسی دقیق، خواندن توضیحات هر محصول و همچنین نظر مصرف کنندگان را می‌دهند. همچنین با پشتیبانی دقیق و پاسخگو می‌توانند همه ابهامات شما در مصرف داروها را برطرف کنند. به دلیل وجود محصولات گسترده غیر استاندارد و تقلبی در بازار مکمل‌های دارویی خرید از یک فروشگاه معتبر آنلاین می‌تواند خیال شما را از جهت کیفیت محصول هم راحت کند. با این توضیحات می‌توانیم دارولاین را به عنوان یک انتخاب مطمئن به شما معرفی کنیم. فروشگاه آنلاینی که همه دغدغه‌های شما را در این زمینه برطرف می‌کند.