مکمل تقویت قلب و عروق

بیماری‌های قلبی در صدر عوامل مرگ و میر انسان‌ها در قرن اخیر دسته بندی شده‌اند. از این رو طبیعی است که نگرانی‌ها راجع به سلامت قلب بالا باشد و محصولاتی هم که به سلامت قلبی کمک می‌کنند در تنوع بالایی در بازار دارویی ایران عرضه شود. به همین دلیل می‌توانیم به دسته‌ای قابل توجه در میان مکمل‌های دارویی اشاره کنیم که برای تقویت قلب و عروق ساخته و روانه بازار شده‌اند. مکمل‌های دارویی تقویت قلب و عروق همچنان که از نام‌شان پیداست به قلب کمک می‌کنند تا عملکرد بهتری داشته باشد و در رساندن خون به ریه‌ها و اکسیژن و مواد غذایی به اندام‌ها عملکرد بهتری داشته باشد.

مکمل‌های تقویت قلب و عروق شامل چه موادی باید باشند؟

مکمل‌های تقویت قلب و عروق تلاش می‌کنند تا عملکرد قلب را بهتر کرده و خون‌رسانی به اندام‌ها را تقویت کنند. این مکمل‌ها به ویژه در میانسالی می‌توانند به انسان‌ها کمک کنند تا از بیماری شایع قلبی این‌سال‌ها در امان بمانند یا این بیماری‌ها را به تعویق بیندازند. مهم‌ترین منابعی که باید در مکمل‌های تقویت قلب و عروق به کار رود عبارتند از:

 

  • منیزیم: منیزیم از مهم‌ترین مواد معدنی به حساب می‌آید که روی عملکرد قلب تاثیر مستقیمی دارد. کمبود منیزیم می‌تواند نشانه های واضحی در ناهنجاری های قلبی داشته باشد و برای همین حضورش در مکمل‌هلی تقویت قلب و عروق ضروری به نظر می‌رسد.
  • امگا ۳: امگا ۳ و اسیدها چرب  مثل مکمل روغن ماهی چنان تاثیر واضحی روی عملکرد قلب می‌گذارند که کمتر کسی از آن چشم‌پوشی می‌کند. این مکمل به ویژه برای افرادی که به هر دلیلی ماهی را از رژیم غذایی‌شان حذف کرده اند ضروری به نظر می‌رسد. 
  • ویتامین D: ویتامین D از آن ویتامین‌هایی است که روی عملکرد قلب و حفظ سلامت آن تاثیر مهمی دارد. طبق تحقیقات بخش زیادی از مردم ایران با کمبود این ویتامین دست و پنجه نرم می‌کنند و برای همین دریافت این ویتامین از طریق هر مکملی ضروری به نظر می‌رسد. به دلیل تاثیر فراوان این ویتامین روی سلامتی قلب دریافت آن از طریق مکمل‌های تقویت قلب و عروق ضروری‌تر به نظر می‌رسد.
  • ویتامین E: تمامی ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های بدن، به نوعی روی سلامت قلب تاثیر مثبت می‌گذارند اما ویتامین E، تاثیر بیشتری نسبت به دیگر مکمل‌های تقویت قلب و عروق دارند. بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که در زمان خرید مکمل‌های تقویت قلب و عروض به وجود ترکیبات ویتامین  E در آن توجه کنید. 

وقتی از تقویت قلب و عروق صحبت می‌کنیم بخش تقویت قلب بیشتر از عروق جلب نظر می‌کند. برای تقویت قلب یکی از بهترین متدها تقویت ماهیچه قلب است. برای این‌کار اغلب مکمل‌های دارویی مانند قرص سیر یا داروهایی حاوی امگا ۳ تجویز می‌شود.

به جز این مواد معدنی و ویتامین‌ها که برای سلامت قلب ضروری به نظر می‌رسند استفاده از یک رژیم غذایی مناسب هم می‌تواند به سلامت قلب کمک کند. در این راستا بسیاری از پزشکان مصرف سیر و چای سبز را به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فراوان توصیه می‌کنند. کنترل وزن و کاهش آن هم از دیگر عواملی است که می‌تواند روی سلامت قلب و عروض شما تاثیر مستقیمی بگذارد.

معرفی برندهای شناخته شده مکمل‌های دیابت و قند خون

به دلیل شایع بودن بیماری‌های قلب و عروق تولید محصولات مرتبط با آن هم سهم زیادی در بازار دارد. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در داخل و خارج از کشور در حال تولید چنین مکمل‌هایی هستند به تاثیر مستقیمی روی سلامت قلب دارد. برخی از مهم‌ترین مکمل‌های تقویت قلب و عروق موجود در بازار ایران عبارتند از:

  • آلیوم اس
  • گارلت سیر
  • کاردیوتون
  • قرص منیزیم
  • کپسول امگا 3
  • وستولوکس

خرید آنلاین انواع مکمل‌های دیابت و قند خون

خرید دارو برای تقویت سلامت قلب با یک وسواس مهم باید همراه باشد. آن هم خرید داروی درست، سالم و با کیفیت. از این رو خرید از یک مرکز معتبر و قابل توجه با کارشناسان خبر می‌تواند خیال شما را از سالم بودن و یا کیفیت بودن دارو راحت می‌کند. اگر چنین مرجعی یک فروشگاه آنلاین دارویی هم باشد که دیگر هم می‌توانید همه محصولات مشابه را همزمان با هم مقایسه کنید و هم قیمت آنها مطلع شوید. اگر به دنبال چنین مرجعی هستید می‌توانید از محصولات Daroonline استفاده کنید. فروشگاه دارویی بزرگی که می‌تواند خیال شما را از قیمت و کیفیت محصولاتش راحت کند.