نمایش دادن همه 6 نتیجه

مکمل تقویت پوست، مو و ناخن

سلامت پوست یکی از مهم‌ترین مولفه‌های سلامت عمومی بدن و زیبایی ظاهری است. این روزها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی درباره روتین پوستی و مزایای آن بسیار می‌شنوید. محصولات مراقبت از پوست و مو بیشتر از مواد و لوازم آرایشی تبلیغ می‌شوند و مورد توجه هستند. این توجه، مثل اکثر اقلام آرایشی، مختص به زنان نیست و مراقبت از پوست و مو را به همه توصیه می‌کند. 

سلامت پوست و مو تحت‌تأثیر عوامل مختلفی مثل سن، وراثت، وضعیت سلامت عمومی، وضعیت هورمونی بدن، سبک زندگی و تغذیه است.

اگر نقصانی در سلامت پوست و مو و ناخن شما پیش آمده پیش از هر چیز باید از متخصص کمک بخواهید. مکمل‌های تقویت پوست، مو ناخن مکمل‌های غذایی هستند که متخصصان برای جبران کمبود آن مواد در بدن شما، مصرفشان را توصیه می‌کنند. 

در درجه اول تغذیه شما تأمین‌کننده مواد مورد نیاز بدن از جمله نیازهای پوست و مو است تا سلامت بمانند. اگر رژیم غذایی شما به هر دلیلی در تأمین این نیازها نقصان داشته باشد، مکمل‌های تقویتی بهترین راه برای جبران هستند.

موادی که در ادامه نام می‌بریم مواد ضروری برای رشد و حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو و ناخن هستند که باید در غذای دریافتی بدن موجود باشند. این مواد در داروهای مکمل تقویتی پوست و مو و ناخن به کار می‌روند؛ ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A، بیوتین، نیاسین (ویتامین B3)، اسید پانتوتنیک (ویتامین B5)، ویتامین B6، ویتامین E، ویتامین B12، کلسیم، زینک، آهن، منیزیم، کوآنزیم کیوتن، سلنیوم، کلاژن، امگا3 و اسیدهای آمنیه‌ای از قبیل سیستئین و متیونین.

انواع مکمل‌های تقویت پوست و مو و ناخن

ویتامین C

این ویتامین در بسیاری از مکمل‌های پوست و مو محصولات مراقبتی پوست به کار می‌رود. ویتامین C آنتی‌اکسیدان، ضدسرطان، مؤثر در تولید کلاژن و جوان‌کننده، پیشگیری‌کننده از بروز چین و چروک و مؤثر در حفظ سلامت و شادابی عمومی پوست است. 

ویتامین E

این ویتامین آنتی‌اکسیدان، ضدسرطان و محافظ پوست در مقابل تابش‌های خطرزای خورشید است. همچنین از ریزش موها جلوگیری می‌کند.

ویتامین A

این ویتامین مؤثر در ترمیم سلول‌­های پوستی، ساخت کلاژن و حفظ حالت کشسانی و رطوبت طبیعی پوست است.

بیوتین

بیوتین یا ویتامین B7، یکی از ضروری‌ترین ویتامین‌ها برای رشد مو است. این ویتامین مؤثر در تولید کراتین، مانع از سفید شدن زودهنگام مو، پیشگیری از نازکی و ریزش مو، مانع خشک و پوسته شدن پوست است.

نیاسین (ویتامین B3)

ویتامین‌های گروه B به دلیل تاثیری که بر عملکرد فولیکول‌های مو دارند، در ترکیبات قوی‌ترین مکمل‌ها برای رشد مو یافت می‌شوند.

این ویتامین بهبوددهنده جریان خون در پوست سر و در نتیجه مؤثر در پیشگیری از ریزش مو است. 

اسید پانتوتنیک (ویتامین B5)

این ویتامین در جلوگیری از سفید شدن زودهنگام موها مؤثر است. 

ویتامین B6

این ویتامین تولیدکننده ملانین  و پیشگیری‌کننده از ریزش مو است.

ویتامین E

این ویتامین تقویت‌کننده ناخن و مؤثر در زیبایی پوست است و خواص آنتی اکسیدانی دارد. 

ویتامین B12

این ویتامین باعث زیبایی، درخشش و سلامت پوست، مو و ناخن‌ها می‌شود.

کلاژن

کلاژن ماده اصلی تشکیل‌دهنده و مسئول حفظ سلامت پوست، مو و ناخن‌هاست.

کلسیم

کلسیم باعث ضخامت و استحکام ناخن‌هاست.

روی (زینک)

 زینک مؤثر بر استحکام و فرم گرفتن ناخن‌ها، تقویت ساختار فولیکول‌ها و ساقه مو و حفظ سلامت پوست است. زینک به‌تنهایی بهترین ماده برای پرپشت شدن مو محسوب می‌شود. همچنین افزایش‌دهنده سلامت و زیبایی پوست و ناخن‌هاست. 

آهن

این ماده باعث افزایش زیبایی و سلامت پوست، مو و ناخن‌ها از طریق افزایش خون‌رسانی به این اندام‌هاست.

منیزیوم

این ماده مؤثر در انجام بهینه بسیاری از فرایندهای بدن از جمله تولید پروتئین‌ها، رشد ناخن‌ها و پیشگیری از ایجاد شیارهای عمودی روی ناخن است.

 کراتین

کراتین یکی از پروتئین‌های سازنده پوست، مو و ناخن است. 

معرفی برندهای شناخته شده مکمل‌های تقویت پوست، مو و ناخن

گلدن لایف (golden life)

ویواتیون (viva tune)

یوروویتال (Eurho Vital)

ویتالی‌تون (Vitally Tone)

ویتان (Vitane)

روژین فارمد  (Rougine Pharmed)

نیچر مید (Nature Made)

روشا فارمسی (rosha pharmacy)

سان لایف (sun life)

خرید آنلاین مکمل‌های تقویت پوست و مو و ناخن

دارولاین یکی از معتبرترین بسترهای فروش آنلاین دارو و وسایل آرایشی و بهداشتی زیر نظر پزشک داروساز است. می‌توانید با اطمینان از قیمت، کیفیت و اصالت محصولات، سفارش‌ خود را در این وبسایت ثبت کنید. 

مکمل‌های پوست و مو و ناخن در داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک هم به فروش می‌رسند ولی خوب است که قبل از تهیه آن‌ها با متخصص پوست خود مشورت کنید یا با یک آزمایش خون از کمبودهای مواد مغذی بدن خود آگاه شوید.