در حال نمایش یک نتیجه

مکمل انرژی زا بدنسازی

محصولات انرژی‌ زا این روزها از محبوب‌ترین محصولات بازار دارویی به حساب می‌آیند و تقاضا برای آنها بسیار زیاد است.  اگرچه در ابتدا از کلمه انرژی زا همه به یاد نوشیدنی‌ها و نوشابه‌های انرژی زا می‌افتند اما طیف محصولات انرژی زا در بازار دارویی ایران بسیار گسترده است.

به صورت خلاصه باید بگوییم که محصولات انرژی زا همه ترکیباتی هستند که با تغییر در متابولیسم بدن موجب می‌شوند شما احساس انرژی بیشتری در کوتاه مدت داشته باشید و به عنوان یک محرک سرعت فعالیت‌های شما را افزایش دهند. 

چه ویتامین‌ها و مکمل‌هایی می‌توانند منجر به افزایش انرژی شوند:

منشا تولید بیشتر محصولات انرژی زا چه چیزهایی هستند؟ چه ویتامین‌ها، مکمل‌ها یا محصولات طبیعی می‌توانند منجر به ایجاد انرژی بیشتر در زمان کوتاهی شوند؟ در اینجا برخی از موثرترین موارد در این زمینه را مرور می‌کنیم:

 • تیروزین: مصرف مکمل تیروزین ممکن است به بازیابی سطوح انتقال دهنده‌های عصبی در بدن شما کمک کند و در نتیجه به بهبود شناخت ذهنی و سطح انرژی کمک می‌کند.
 • کافئین: کافئین معمولاً به دلیل خواص تقویت کننده انرژی محبوبیت فراوانی دارد و اغلب به قهوه، چای، نوشیدنی‌های کاکائویی، نوشیدنی‌های انرژی زا و نوشابه‌های گازدار مصرف می شود.
 • جینسینگ: یک مکمل گیاهی محبوب که به دلیل خواص افزایش دهنده انرژی شناخته می‌شود.
 • مریم گلی: تحقیقات نشان می دهد که مریم گلی (Salvia) ممکن است اثرات تقویت کننده شناختی و بهبود خلق و خو داشته باشد.
 • ویتامین‌های سری B: ویتامین‌های سری B نظیر تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5)، پیریدوکسین (B6)، فولات (B9) و  B12 از بهترین و مهم‌ترین ویتامین‌های انرژی زا به حساب می‌آیند.

چرا باید از انرژی زا ها استفاده کنیم؟

استفاده از فرآورده‌های دارویی انرژی زا می‌تواند به چند طریق به شما کمک کند تا عملکرد بهتری داشته باشید. 

 • افزایش سطح انرژی: این اولین و اصلی‌ترین مزیت محصولات انرژی زا است. بسیاری از محصولات انرژی زا، گیاهان دارویی و مکمل‌ها به دلیل توانایی خود در افزایش سطح انرژی شناخته شده‌اند. آنها می‌توانند به مبارزه با خستگی رفته و به افزایش انرژی طبیعی کمک کنند و به شما امکان می‌دهند در طول روز هوشیار و متمرکز بمانید.
 • بالا بردن تمرکز: یکی از دلایل محبوبیت محصولات انرژی زا اثر مثبت ان در بالا بردن تمرکز است. برای همین نوشیدنی‌های انرژی زا در میان کنکوری‌ها محبوب است. استفاده از سایر محصولات انرژی زا با دستور پزشک یا متخصصان دارویی می‌تواند در میانه کارهای سنگین و سخت و با احتیاج به تمرکز بالا به شما کمک کند.
 • بهبود عملکرد بدنی: برخی از محصولات دارویی مانند جینسینگ و رودیولا عملکرد فیزیکی و استقامت را بهبود می‌بخشند. این محصولات و سایر مشتقات آنها می‌توانند به افزایش استقامت، کاهش خستگی و کمک به عملکرد بهتری ورزشی کمک کنند.
 • مدیریت استرس: بسیاری از محصولات دارویی انرژی زا از جمله آداپتوژن و مشتقاتش می توانند به بدن کمک کنند تا بهتر با استرس سازگار شود و آن را مدیریت کند. این محصولات می‌توانند از سیستم پاسخ به استرس بدن حمایت کرده، حس آرامش را تقویت کنند و اثرات منفی استرس بر سطوح انرژی را کاهش دهند.
 • سلامت کلی بدن: استفاده از محصولات دارویی انرژی زا می‌تواند با نظارت پزشکان یا متخصصان دارویی به طور کلی می‌تواند بسیاری از شاخص‌های سلامتی را افزایش دهد. 

معرفی برندهای معرفی محصولات انرژی زا

بیشتر محصولات انرژی زا موجود در بازار ایران خارجی هستند و اقبال به محصولات خارجی هم در میان انواع برندها بیشتر است. در ادامه سعی می‌کنیم برخی از مهم ترین برندهای تولید کننده داروهای انرژی زا را مرور کنیم:

 • Vyvamind:

محصولات این برند در میان ورزشکاران دنیا بسیار محبوب است. تمرکز این برند روی تولید محصولاتی با دقت بالاست که به هیچ وجه اعتیادآور نباشد.

 • Performance Lab Energy:

مشکل بسیاری از محصولات انرژی زا بدون کیفیت در بازار این است که در تولید دقت نکرده و با استفاده از کافئین زیاد تلاش می‌کنند احساس انرژی را در مصرف کننده‌ها بالا ببرند. این مسئله اگرچه اثرات کوتاه مدتی دارد اما در بلند مدت ممکن است برای مصرف کننده اعتیادآور باشد. برند Performance Lab Energy همه تمرکزش را بر تولید محصولات انرژی زا بدون کافئین گذاشته و به این ترتیب از سالم ترین محصولات بازار انرژی زاها به شمار می‌آید.

 • فایزر:

فایزر یک شرکت داروسازی معروف است که طیف وسیعی از محصولات بهداشتی را تولید می‌کند. در سبد محصولات این شرکت داروهای انرژی زا هم به چشم می‌خورد.

برندهایی نظیر هلث، هاوس و اونلی هم از دیگر برندهای تولید کننده محصولات انرژی زا هستند.

خرید محصولات انرژی زا

محصولات انرژی زا این روزها در حجم زیادی مصرف می‌شوند. زندگی پر التهاب با استرس‌ها و فشار کاری زیاد در کنار شرایط جسمی متفاوت افراد موجب شده تا اقبال این محصولات زیاد شود. 

اگرچه در ظاهر به نظر می‌رسد که استفاده از این محصولات چندان به مراقبت نیاز ندارد اما در مصرف این داروها و هر داروی شیمیای دیگری حتما باید نظر پزشکان و متخصصان را دریافت و با نظر آنها داروها را مصرف کنید. از سوی دیگر بازار فروش این محصولات بازار پر ریسکی است و احتمال وجود داروهای تقلبی در آن زیاد است. پس لازم است از جایی داروهای انرژی زا را تهیه کنید که هم از کیفیت محصول و قیمت آن مطمئن باشید و هم بتوانید مشاوره لازم برای مصرف را دریافت کنید. با این توضیح دارولاین یکی از بهترین مراجعی است که می‌تواند همه نیازهای شما را در این زمینه برطرف کند.