در حال نمایش 4 نتیجه

مکمل تقویت ایمنی کودکان

کودکان به ویژه در ماه‌ها و سال‌های اول زندگی‌شان به کمک و حمایت زیادی نیاز دارند. آنها به خوردن همه غذاها علاقه نشان نمی‌دهند و به دلیل ممکن است برخی مواد مغذی و لازم را دریافت نکنند. از این رو هم پزشکان توصیه می‌کنند و هم والدین علاقه دارند که در این مدت با مکمل‌هایی سلامت فرزند‌شان را تضمین کنند. یکی از آیتم‌هایی که در سال‌های اخیر به ویژه بعد از همه‌گیری کرونا بسیار مورد توجه قرار گرفته تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان است. این تقویت باید به صورت طبیعی با مواد غذایی و رژیم غذایی سالم کودکان تامین شود اما اگر به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد می‌توانید از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی کودکان استفاده کنید.

مکمل تقویت ایمنی کودک شامل چه موادی باید باشد؟

مکمل‌های زیادی وجود دارند که می‌تواند به تقویت ایمنی کودک شما کمک کند. در اینجا برخی از بهترین مکمل‌ها برای تقویت ایمنی کودک آورده شده است:

  • ویتامین C: وقتی صحبت از سیستم ایمنی بدن می‌شود حتما پای خواص ویتامین C به میان می‌آید. این ویتامین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند و  از سلول‌ها در برابر آسیب اکسیداتیو توسط رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

این ویتامین همچنین با تحریک تولید گلبول‌های سفید خون که مسئول مبارزه با عفونت‌ها و بیماری‌ها هستند به بالا رفتن ملاک‌های سلامتی بدن کمک می‌کنند. همچنین مطالعات نشان داده است که کودکانی که ویتامین C کافی دارند، نسبت به کودکانی که ویتامین C کافی ندارند، می‌توانند سریعتر بهبود یابند و سیستم ایمنی قوی تری دارند.

  • ویتامین D: ویتامین D از دیگر ویتامین‌هایی است که دریافت آن برای کودکان در دوران رشد بسیار ضروری است. ویتامین D نقش مهمی در توسعه و عملکرد سیستم ایمنی دارد. مصرف مکمل ویتامین D می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت در کودکان کمک کند.
  • پروبیوتیک‌ها: پروبیوتیک‌ها باکتری‌های خوبی هستند که می‌توانند به تقویت سیستم ایمنی کودک کمک کنند. آنها را می‌توان در غذاهایی مانند ماست، کفیر و کلم ترش یافت. مکمل‌های پروبیوتیک نیز در دسترس هستند.
  • روی: روی یک ماده معدنی مهم است که می تواند به تقویت سیستم ایمنی کودک کمک کند. می‌توان آن را در غذاهایی مانند صدف، گوشت گاو و تخم کدو یافت. مکمل های روی نیز موجود است.

به جز این موارد دریافت مناسب ویتامین A، ویتامین E  امگا ۳ هم می‌تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر باشد.

توجه به این نکته ضروری است که اگرچه مکمل‌ها می‌توانند مفید باشند، اما نباید جایگزین رژیم غذایی و سبک زندگی سالم شوند. فرزندتان را تشویق کنید که رژیم غذایی سالم بخورد، به اندازه کافی بخوابد، ورزش کند و بهداشت را رعایت کند تا سیستم ایمنی بدنش قوی بماند. اگر در مورد سیستم ایمنی کودک خود نگرانی دارید، با پزشک خود در مورد اینکه آیا ویتامین ها یا مکمل ها ایده خوبی برای کودک شما هستند صحبت کنید.

معرفی برندهای شناخته شده مکمل‌های تقویت ایمنی کودک

بعد از همه‌گیری کرونا و واکنش متفاوت بدن‌ها به این بیماری تقویت سیستم ایمنی در دستور کار بسیاری قرار گرفت و مکمل‌های این حوزه هم با اقبال زیادی در میان مشتری‌های مواجه شد. طبیعی است که این حساسیت و وسواس درباره کودکان دو چندان بود. در ادامه تلاش می‌کنیم برخی از مهم ترین محصولات موجود در بازار مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی کودک را به شما معرفی کنیم؛:

شربت ایمونوبری

شربت ایمیونیتی؛ محصول شرکت ویتا فارمد سوئیس

شربت مولتی سانستول

شربت ایموفیل یوروویتال

قطره دی اچ ای پلاس آ و د یوروویتال

شربت زینک پلاس فیشر کیندر

قرص جویدنی ویتامین ث ۲۵۰ یوروویتال

شربت گیاهی سیمو کلد سیمرغ دارو عطار

قرص جوشان ویتامین ث کودکان نیچرزپلنتی

قطره ویتامین ای بهسا

خرید آنلاین انواع مکمل‌های تقویت ایمنی کودک

اگر به دنبال خرید مکمل‌های تقویت ایمنی کودک هستید باید این محصولات را با مشورت با پزشک یا کارشناس بهداشتی و از مراکز معتبر بخرید. فروشگاه‌‌های آنلاین دارو که حالا محبوبیت زیادی هم در میان مردم پیدا کردند می‌توانند یکی از این مراجع معتبر به حساب بیایند. در فروشگاه‌های آنلاین شما می‌توانید  محصولات مختلف را از جهت کیفیت و کامنت‌های خوانندگان و همچنین قیمت مقایسه و سر فرصت و با حوصله خریدتان را انجام دهید. همچنین در این فروشگاه‌‌ها امکان مشورت با کارشناسان هم وجود دارد. یکی از این پلتفرم‌های شناخته شده Darooline است که می‌توانید با اطمینان از کیفیت و قیمت محصول سفارش‌های‌تان را به آن‌ها بسپارید.