در حال نمایش یک نتیجه

مولتی ویتامین بدنسازی

همه آنهایی که ورزش بدنسازی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند می‌دانند که چنین ورزش سنگینی نیاز به دریافت بسیاری از مکمل‌ها و مواد مغذی دارد. از نگاه بیرونی بدنسازی ورزشی است که بدن را با مکمل یا مولتی ویتامین‌ها پرورده و آماده می‌کنند اما این یک کلیشه اشتباه درباره این ورزش سنگین است. ورزشکاران حرفه‌ای در رشته بدنسازی می‌دانند که به دلیل فعالیت‌ها سنگین بدنی و فشار زیادی که تحمل می‌کنند باید بدن‌شان را تقویت کنند و در این مسیر به بسیاری از مکمل‌ها و مواد معدنی نیاز دارند. چرا که سوخت و ساز بدن آنها مانند بدن اسنان‌های عادی نیست و در شرایط سختی قرار دارد. 

مولتی ویتامین‌های بدنسازی شامل ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات مغذی هستند که به بدن کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

چرا باید از مولتی ویتامین های بدن‌سازی استفاده کنیم؟

برای برخی از ورزشکاران آماتور یا کسانی که برای اولین بار وارد این حرفه می‌شوند این سوال پدید می‌آید که چرا باید از مولتی ویتامین های بدنسازی استفاده کنیم. در ادامه به برخی از دلایل استفاده از مولتی ویتامین بدنسازی اشاره می‌کنیم:

 • بهبود عملکرد بدن: انواع مولتی ویتامین بدنسازی شامل ویتامین‌های مختلفی هستند که به بدن کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشد. برخی از این ویتامین‌ها شامل ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B و ویتامین D هستند.
 • حفظ سلامت استخوان: مولتی ویتامین های بدنسازی شامل مواد معدنی مختلفی هستند که به حفظ سلامت استخوان کمک می‌کنند. برخی از این مواد معدنی شامل کلسیم، منیزیم و روی هستند.
 • کاهش خطر بیماری‌ها: مولتی ویتامین های ورزشی شامل آنتی‌اکسیدان‌های مختلفی هستند که به کاهش خطر بیماری‌های مختلفی مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت کمک می‌کنند.
 • حفظ سلامت روحی: مولتی ویتامین‌های بدنسازی شامل ترکیبات مختلفی هستند که به حفظ سلامت روحی کمک می‌کنند. برخی از این ترکیبات شامل اسید فولیک، آهن و روی هستند.

بنابراین، استفاده از مولتی ویتامین‌های بدنسازی می‌تواند به حفظ سلامت بدن و بهبود عملکرد بدن کمک کند. با این حال، قبل از استفاده از هرگونه مکمل غذایی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “ویتامین های مورد نیاز بدنسازی” را بخوانید.

مولتی ویتامین‌های بدنسازی

مولتی ویتامین‌های بدنسازی انواع مختلفی دارند و باید حتما با نظر مربی و افراد متخصص برای نوع تمرین‌هایی که یک ورزشکار در پیش دارد مصرف شوند. بخشی از بهترین و مهم‌ترین انواع مولتی ویتامین‌های بدنسازی عبارتند از:

 •  مولتی ویتامین Transparent Labs: این مولتی ویتامین برای مردان و زنان بدنساز طراحی شده است و سرشار از ویتامین B کمپلکس برای انرژی بیشتر است. این ترکیب همچنین دارای تمام ویتامین‌های ضروری مورد نیاز شماست و سرعت جذب فوق العاده سریعی دارد. همین عامل هم موجب می‌شود که مصرف آن عملکرد شما را بهبود بخشد و ریکاوری بعد از تمرین شما را تسریع کند.
 • مولتی ویتامین Ritual: این مولتی ویتامین با گنجاندن مواد معدنی ضروری و ریزمغذی‌ها سلامت شما را تقویت می‌کند. اغلب این مولتی ویتامین‌ها در یک کپسول تاخیری عرضه می‌شوند و می‌توانید آن را با معده خالی هم بخورید و نگران آسیب‌های آن به دستگاه گوارش نباشید. در این مولتی ویتامین دوزهای بهینه‌ای از مهم‌ترین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز روزانه بدن مانند ویتامین‌های A، C، E، B کمپلکس، D3، روی، مس و سایر مواد معدنی گنجانده شده و تاثیر مستقیمی روی عملکرد ورزشی شما دارد و همچنین عملکرد سیستم ایمنی بدن را هم تقویت می‌کند.
 • EVL Vitamode: این مولتی ویتامین با بیش از ۵۰ ماده فعال یکی از محبوب‌ترین مولتی ویتامین‌های بدنسازی به حساب می‌آید. این مولتی ویتامین حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است و هم روی عملکرد ورزشی تاثیر دارد و هم برای سلامتی مطلوب است.

معرفی برندهای معروف مولتی ویتامین های ورزشی

مولتی ویتامین های بدنسازی هر ساله تغییرات گسترده ای می‌کنند و نظام سلامت حاکم بر کشورهای پیشرفته هم آنها را بر اساس میزان سلامت و سایر آزمایش‌های دوره ای دسته‌بندی می‌کند. بر اساس جدیدترین لیست منتشر شده از سال ۲۰۲۰ به بعد در حال حاضر محبوب ترین مولتی ویتامین های بدنسازی عبارتند از:

 • Performance Lab NutriGenesis Multi
 • Opti-Men Optimum Nutrition
 • Life Extension Multivitamin 
 • Care/Of Multivitamin
 • Evlution Nutrition 
 • Kaged Muscle 

خرید مولتی ویتامین بدنسازی

برای خرید مولتی ویتامین بدنسازی حتما به مشورت متخصصان نیاز دارید. این متخصص‌ها می‌توانند مربی‌های بدنساز با مجوزهای رسمی و دوره گذرانده باشند یا مشاوره‌های پزشکی و بهداشتی که می‌توانند شما را در زمینه خرید این داروها همراهی کنند. از هر کدام از مشورت‌ها اگر استفاده کردید می‌توانید با خیال راحت مولتی‌ویتامین‌های بدنسازی‌تان را از Darooline به صورت آنلاین خریداری کنید.