نمایش 1–12 از 56 نتیجه

مولتی ویتامین

اهمیت و ارزش ویتامین‌ها تقریبا برای کسی پوشیده نیست. ویتامین‌ها منجر به بهبود متابولیسم بدن می‌شوند. از سوی دیگر ترمیم یاخته‌های بدن را تسهیل می‌کنند و در بخش‌های دیگری موجب جذب مواد غذایی شده و فرایندهای شیمیایی بدن را تسهیل می‌کنند. اهمیت آنها چنان است که گاهی کمبود یا فقدان‌شان به راحتی قابل تشخیص است.

بدن به روش‌های مختلفی ویتامین مورد نظرش را تامین می‌کند که مهم‌ترین آن مواد غذایی است. اما اگر به هر دلیلی کمبود ویتامینی در بدن احساس شود مکمل‌های دارویی ویتامین‌ها می‌تواند بهترین جواب برای این منظور باشد و کمبود ویتامین را تامین کند. 

مهم‌ترین ویتامین هایی که باید بدن دریافت کند

دریافت متناسب و مناسب ویتامین با سرزندگی و سلامتی ارتباط مستقیمی دارد. در حال حاضر پژوهشگران سیزده گونه مختلف ویتامین شناسایی کرده اند که به دو دسته ویتامین‌های محلول در آب و ویتامین‌های محلول در چربی تقسیم می‌شوند. حفظ و نگهداری ویتامین‌های محلول در چربی برای بدن راحت‌تر است.

ویتامین A، D، E و K در دسته ویتامین‌های محلول در چربی دسته‌بندی می‌شوند و ویتامین‌های گروه C و B هم در دسته ویتامین‌های محلول در آب قرار می‌گیرند. ویتامین‌های محلول در آب به راحتی از بدن دفع می‌شود و بدن توانایی ذخیره‌سازی آن را ندارد و مدام باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل‌های ویتامینی دریافت شود. با این توضیحات برخی از مهم‌ترین ویتامین‌هایی که بدن باید دریافت کند را بررسی می‌کنیم:

ویتامین A

افزایش قدرت بینایی و همچنین کمک به سیستم ایمنی بدن.

گروه ویتامین‌ها B

خانواده ویتامین‌های B اهمیت زیادی در احساس سرزندگی و انرژی دارند و به ما نیرو می‌دهند. 

ویتامین B1 یا تیامین

آزاد کننده انرژی مواد غذایی بدن. این ویتامین به بدن کمک می‌کند تا ترکیبات کربوهیدراتی و بخشی از پروتئین‌ها را هضم و انرژی آن را آزاد کند. 

ویتامین B2 یا ریبوفلاوین

این ویتامین ب کمپلکس هم کمک می‌کند تا انرژی مواد غذایی دریافتی بدن به راحتی آزاد شود و همچنین نقش مهمی در ساخت گلبول‌های قرمز دارد.

ویتامین B3 

ویتامین B3 به دستگاه گوارش کمک شایانی می‌کند و همچنین در ساخت کلسترول در بدن موثر است.

ویتامین B5 

کربوهیدرات و پروتئین‌ها را به انرژی تبدیل می‌کند.

ویتامین B6 

ویتامین B6 نقش مهمی در رشد مغز نوزاد دارد و دریافت آن برای مادر باردار و نوزاد ضروری است. علاوه بر این‌ها این ویتامین فرایند سوخت و ساز بدن را هم تسهیل می‌کند.

ویتامین B7 

سازنده چربی، پروتئین و سایر مواد مورد نیاز سلول‌ها.

ویتامین B12 

یکی دیگر از اعضای خانواده ب کمپلکس که نقش مهمی در ساخت گلبول‌های قرمز دارد. 

پیشنهاد می کنیم مقاله “منابع تامین ویتامین ب“را حتما بخوانید.

ویتامین C

شناخته شده‌ترین ویتامین دنیا که به دلیل نقش مهم‌اش در بالا بردن عملکرد سیستم ایمنی بدن مشهور است. این ویتامین آسیب‌های سلولی را کاهش داده و موجب ساخت کلاژن در بدن هم می‌شود.

ویتامین D

ویتامین D به سبب کمبود همیشگی‌اش در بدن ایرانی‌ها شناخته شده است. این ویتامین نقش مهمی در شکل‌گیری و سلامت استخوان‌ها، عضلات، سیستم ایمنی و ارتباطات قسمت‌های مختلف مغز دارد و دریافت آن ضروری است. می توانید در این مقاله بیشتر با نقش ویتامین دی در بدن آشنا شوید.

ویتامین E

این ویتامین‌ها آسیب سلولی را کاهش می‌دهند.

ویتامین‌های دنیای گسترده و شناخته شده‌ای دارند. مهم ترین منبع دریافت ویتامین‌ها مواد غذایی است اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید برخی از مواد غذایی را دریافت کنید باید از مکمل‌های ویتامین استفاده کنید. 

معرفی برندهای شناخته شده ویتامین ها

بازار تولید و عرضه محصولات ویتامینی بازار گسترده‌ای است. در حال حاضر در بازار ایران محصولات مختلف ایرانی و خارجی با عنوان مولتی ویتامین‌ها عرضه می‌شوند. برخی از مهم‌ترین محصولات موجود در بازار عبارتند از:

قرص مولتی دیلی دکتر گیل

قرص مولتی ویتامین کامپلیت یوروویتال

مولتی ویتامین روزانه سیمودیلی سیمرغ دارو عطار

کپسول مولتی ویتامین مینرال ساپلاس مدز

قرص دی ویت اکتیو هلث اید

کپسول مولتی ویتامین مینرال الحاوی

خرید انواع مولتی ویتامین

اگر به دنبال خرید قرص‌های مولتی ویتامین هستید می‌توانید این محصولات را از فروشگاه‌‌های آنلاین تهیه کنید. اگرچه در ظاهر استفاده از مولتی ویتامین‌ها بی‌ضرر به نظر رسیده اما بهتر است خودسرانه این قرص‌ها را مصرف نکنید و حتما از مشورت پزشکی در این مسیر بهره بگیرید. به هر روی اگر به دنبال خریدی مطمئن در این زمینه هستید می‌توانید به Darooline سر بزنید و از کیفیت و قیمت محصولات مطمئن باشد..